Svatby roku 2019 podle La Vital

01.04.2019

Pozitivní, hravá, dobrodružná. Taková je korálová - barva roku 2019. A takové budou i letošní nevěsty nebo alespoň jejich svatební kytice. Trendům v květinových dekoracích totiž vládnou odstíny růžové, broskvové, šedé a modré. Zkrátka romantika s velkým R!


Stejně jako se o vlasech říká, že jsou korunou krásy ženy, kytice je zase pomyslnou korunou jejího svatebního outfitu. Proto byste si s jejím výběrem měli dát záležet, ideálně se svěřit do rukou zkušené floristky, která perfektně sladí i veškerou další výzdobu vašeho dne D včetně svatební tabule, korsáže nebo třeba slavobrány. "Svatební kytice by měla odrážet vkus a osobnost nevěsty. Být jiná, než které běžně dostává, zkrátka jedinečná," říká majitelka hradeckého květinového studia La Vital Lucie Vitíková s tím, že poslední roky hodně frčí pivoňky, pryskyřníky, anemonky a samozřejmě růže. "Pochopitelně záleží, kdy se svatba koná. Ráda ladím květiny s ročním obdobím, na jaře jsou jasná volba tulipány, svěží pojetí a hodně barev. V létě jsou zase nádherné něžné pivoňky, na podzim pak chryzantémy a jiřinky," dodává.

Letos je však, i vzhledem k barevným trendům, horkým favoritem třeba modrá hortenzie, máčka neboli eryngium, výrazná protea, lilie nebo levandule. Zapomenout nesmíme ani na naprosté stálice pivoňky, které svojí plejádou odstínů od pudrové k bordó letos zabodují dvojnásob. Pro snoubenky, které se nechtějí držet "při zdi" a rády o něco výraznější barvy, máme také tip! In letos budou i odstíny červené a oranžové. Co taková gladiola, montbrécie nebo nápadná kniphofia přezdívaná Kleopatřina jehla?

Čím dál oblíbenější jsou u nevěst také různé, mnohdy velmi netradiční "doplňky" svatební výzdoby a ani letos tomu nebude jinak. Kytice ozvláštní drobné sukulenty, kapradí, nebo dokonce speciální okrasné druhy hub. Touha po originalitě zkrátka není cizí ani českým snoubencům! "Velký boom zažívají také květinové altány a slavobrány. Dají se vymyslet v různých tvarech, aby ladily s celkovým konceptem svatby - do oblouku, do špičky, kruhová varianta nebo klasická hranatá. Nevěstám je půjčujeme a v den svatby na místě zdobíme," říká Lucie Vitíková.

Když je všechno krásně nazdobeno, navařeno a napečeno, svatební rej může začít! Zbývá jen doufat, že si nevěsta se ženichem řeknou své ano.