Jak se postarat o květinu, aby vydržela co nejdéle?

01.02.2020

Darovaná květina vždy potěší naše srdce. Co ale udělat, aby potěšila i náš zrak a to co nejdéle? Máme pro vás pár tipů, jak ošetřit květinu či kytici tak, aby nám vydržela.

Ve většině květinářství dostane květinovou výživu, ale né každý ji používá. Řezané květiny rozhodně vydrží déle s výživou než bez ní. Důležité jsou i další kroky, na které je potřeba dbát. Většina květin má sametový vzhled, láká nás tedy nejen přivonění, ale i jaká je květina na omak. To však nedoporučujeme. U některých květin i jeden odpadlí lístek, může znamenat odpadnutí celého květu. Pro vázanou květinu si připravíme čistou vázu. V případě jakýkoliv nečistot může voda začít hnít rychleji a tím pádem zkrátí životnost květin. Před vložením do vázy květinu očistíme o lístky, které se nacházají v dosahu vody. Vázu naplníme nezbytným množstvím vlažné vody. Není nutné natočit vodu až po okraj vázy. A nyní přichází na řadu seříznutí. Doporučujeme seříznout stonek o úhlu 45 stupňů a zkrátit cca o 1 cm. Ideální je seříznout květinu pod proudem vody tak, aby se do stonku nedostal vzduch a květina mohla nasát lépe vodu. Zkracování provádějte obden, aby bakterie neměly šanci. Není na škodu si květinovou výživu přikoupit.

Kam řezané květiny umístit, aby vydržely co nejdéle?

Důležíte je i umístění vázy s květinou. Rozhodně kytice nepatří do průvanu, na přímé slunce nebo do mrazu. Ideální teplota pro domácí uchování květin je 18 °C až 20 °C, není dobré dávat kytici nad topení nebo k jeho blízkosti.

A teď jedna rada na závěr, o které opravdu málo kdo ví! Květiny v blízkosti ovoce rychleji odkvétají, čímž životnost o dost zkrátíte. Takže idylka ovocné mísy a překrásné květiny je maximálně pro fotku, ne pro dlouhodobé uchování.

Objednejte květinu online!